25. září 2018

Jeskyně Balcarka 5.5.2018

Jeskyně Balcarka patří pro svou bohatou krápníkovou výzdobu k nejkrásnějším jeskyním Moravského krasu.
Nachází se nedaleko obce Ostrov u Macochy a toto podzemní bludiště chodeb, puklin a dómů je vytvořeno ve dvou patrech. Vstupní portál jeskyně je též významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.

Jeskyně je za poplatek přístupná dle provozí doby v měsících březen až listopad. Fotografování v jeskyni je možné za příplatek, ale nesmí se (tak jako v ostatních jeskyních) používat stativ. Následující záběry jsou tedy pořízené za zhoršených světelných podmínek pouze z ruky, což se bohužel projevilo na jejich kvalitě, ale přesto doufám, že by se vám mohly líbit

Jeskyně Balcarka 5.5.2018 

Další moje záběry z jeskyně Balcarka můžete najít v galerii, která se nachází ZDE
Přehled všech mých navštívených a nafocených jeskyní můžete najít v galerii, která se nachází ZDE


P.S: Pro návštěvníky je přímo u správní budovy jeskyně postaveno parkoviště, kde se dá parkovat zadarmo a je tu i zastávka autobusové dopravy.

4 komentáře:

 1. Mě by zajímalo, čím dokážou lidi jeskyně tak fascinovat. Včetně mě. Vždyť to je vlastně jen samej šutr a cancoury co visej ze stropu! Ale teď vážně. Fascinují mne ty neskutečné variace na téma voda a vápenec. Strašně mne štve, že když jsme byli na Macoše, sem už jsme to nestihli. Je zajímavé, že v punkevkách se za focení neplatí, ale nesmíš fotit s bleskem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tou Punkevní to je pro mě novinka. Na oficiálních stránkách mají uvedeno focení za poplatek 40 kč a dokonce se nesmí fotit na vodě! Mám ji v plánu,ale nevím,kdy se tam dostanu.Času je pořád nějak málo

   Vymazat
 2. Krásné fotky, také se mi tam líbilo.

  OdpovědětVymazat